LIGHTING / Chandeliers & Ceiling lamps / Lighting armature 6798035
*
nr 679 8035
LIGHTING ARMATURE
Luxus, Vittsjö, Dia35,
Luxus, Vittsjö, Dia35
Estimate:
1000
Sold:
SEK 750
Auction date:
Monday January 31 2011
at 17:45:57
- Bid history
Time
Bidder
Bid
27/1 15:01:32
1
700 kr
30/1 10:08:26
2
Vinnande bud
- Thema-auction
Jan 31
50-tal
På Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former från 50-talet.
Read more about 50-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljuskronor luxus takarmatur taklampa taklampor vittsjö
-
3118 Fönsterlampor
3 pcs, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sweden. Ma..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:09
-
9269 CHANDELIER
Oscariansk, with pendants, brass, + takkåpa i gla..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:06
-
9110 LIGHTING ARMAT..
+ hanging lamp, Maiolica, höj -och sänkbar, brass,..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:00
-
9103 LIGHTING ARMAT..
9 st ljushållare, glass cover, brass. Diameter: 61..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:56
-
9250 LIGHTING ARMAT..
Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sweden. Trä / met..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:21
-
9255 LIGHTING ARMAT..
mässing / glasplattor, slipat glas. Height: 40 ca,
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:31
*
LIGHTING ARMATURE
Read more about 50-tal
nr 679 8035
LIGHTING ARMATURE
Luxus, Vittsjö, Dia35,
Luxus, Vittsjö, Dia35
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 750 |
Auction date: |
Monday January 31 2011 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
27/1 15:01:32 | 1 | 700 kr |
30/1 10:08:26 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Jan 31
50-tal
På Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former från 50-talet.Read more about 50-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljuskronor luxus takarmatur taklampa taklampor vittsjö
-
3118 Fönsterlampor
3 pcs, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sweden. Ma..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:09 -
9269 CHANDELIER
Oscariansk, with pendants, brass, + takkåpa i gla..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:06 -
9110 LIGHTING ARMAT..
+ hanging lamp, Maiolica, höj -och sänkbar, brass,..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:00
-
9103 LIGHTING ARMAT..
9 st ljushållare, glass cover, brass. Diameter: 61..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:56 -
9250 LIGHTING ARMAT..
Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sweden. Trä / met..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:21 -
9255 LIGHTING ARMAT..
mässing / glasplattor, slipat glas. Height: 40 ca,
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:31